Program Committee
Program Chair
- Salvador Mir (FR)
Program Vice-Chair
- Alberto Bosio (FR)
Topic Chairs
- Paolo Bernardi (IT)
- Krish Chakrabarty (US)
- Stefano Di Carlo (IT)
- Marie-Lise Flottes (FR)
- Goerschwin Fey (DE)
- Gildas Léger (ES)
- Teresa McLaurin (US)
- Jerzy Tyszer (PL)
- Elena-Ioana Vătăjelu (FR)
Topic Companions
- Luigi Carro (BR)
- William Eisenstadt (US)
- Dimitris Gizopoulos (GR)
- Said Hamdioui (NL)
- Sybille Hellebrand (DE)
- Maksim Jenihhin (EE)
- David Keezer (US)
- Jordi Madrenas (ES)
- Ian O’Connor (FR)
- Ilia Polian (DE)
- Graziano Pravadelli (IT)
- Danil Sokolov (UK)
- Matteo Sonza Reorda (IT)
- Haralampos Stratigopoulos (FR)
- Stephen Sunter (US)
- Pascal Vivet (FR)
- Bram Kruseman (NL)
- Zebo Peng (SE)
Panel Chairs
- Hans Martin Von Staudt (DE)
- Martin Keim (US)
Embedded Tutorials Chair
- Patrick Girard (FR)
- Nicola Nicolici (CA)
Special Sessions Chairs
- Giorgio Di Natale (FR)
- José Luis González (FR)
Industry Track Chairs
- Wim Dobbelaere (BE)
- Hans Manhaeve (BE)
- Davide Appello (IT)
Program Committee Members
- Juergen Alt (DE)
- Husasm Amrouch (DE)
- Davide Appello (IT)
- Manuel Barragan (FR)
- Bernd Becker (DE)
- Mounir Benabdenbi (FR)
- Leticia Bolzani Poehls (DE)
- Gabriele Boschi (IT)
- Alberto Bosio (FR)
- Riccardo Cantoro (IT)
- Luigi Carro (BR)
- John Carulli (US)
- Luca Cassano (IT)
- Abhijit Chatterjee (US)
- Giorgio Di Natale (FR)
- Wim Dobbelaere (BE)
- Rolf Drechsler (DE)
- Stephan Eggersgluess (DE)
- William R. Eisenstadt (US)
- Piet Engelke (DE)
- Sergi Fransi (DE)
- Valentin Gherman (FR)
- Benedikt Gierlichs (BE)
- Patrick Girard (FR)
- Dimitris Gizopoulos (GR)
- Andreas Glowatz (DE)
- Said Hamdioui (NL)
- Pete Harrod (GB)
- Gurgen Harutyunyan (AR)
- Sybille Hellebrand (DE)
- David Hely (FR)
- Stefan Holst (JP)
- Jiun-Lang Huang (TW)
- Ke Huang (US)
- Gloria Huertas (ES)
- Sebastian Huhn (DE)
- Byul Hur (US)
- Maksim Jenihhin (EE)
- Artur Jutman (EE)
- Naghmeh Karimi (US)
- Ramesh Karri (US)
- David Keezer (US)
- Martin Keim (US)
- Rene Krenz-Baath (DE)
- Bram Kruseman (NL)
- W. Kunz (DE)
- Erik Larsson (SE)
- Regis Leveugle (FR)
- Huawei Li (CN)
- Jose' Machado da Silva (PT)
- Jordi Madrenas (ES)
- Yiorgos Makris (US)
- Peter Maxwell (US)
- Maria Michael (CY)
- Liviu Miclea (RO)
- Grzegorz Mrugalski (PL)
- Maria Mushtaq (FR)
- Zainalabedin Navabi (IR)
- Stelios Neophytou (CY)
- Nicola Nicolici (CA)
- Ian O'Connor (FR)
- Alex Orailoglu (US)
- Giuseppe Ortolani (IT)
- Antonis Paschalis (GR)
- Fabio Pavanello (FR)
- Zebo Peng (SE)
- Ilia Polian (DE)
- Jean-Michel Portal (FR)
- Graziano Pravadelli (IT)
- Mihalis Psarakis (GR)
- Jaan Raik (EE)
- Janusz Rajski (US)
- Paolo Rech (IT)
- Andrew Richardson (GB)
- Samah Saeed (US)
- Ernesto Sánchez (IT)
- Matthias Sauer (DE)
- Alessandro Savino (IT)
- Melanie Schillinsky (DE)
- Mario Schölzel (DE)
- Juergen Schloeffel (DE)
- Christoph Scholl (DE)
- Johanna Sepúlveda (DE)
- Dave Singelee (BE)
- Danil Sokolov (GB)
- Matteo Sonza Reorda (IT)
- Haralampos Stratigopoulos (FR)
- Fei Su (US)
- Stephen Sunter (CA)
- Mottaqiallah Taouil (NL)
- Daniel Tille (DE)
- Yiorgos Tsiatouhas (GR)
- Jerzy Tyszer (PL)
- Massimo Violante (IT)
- Arnaud Virazel (FR)
- Pascal Vivet (FR)
- Hans Martin von Staudt (DE)
- Xiaoqing Wen (JP)
- Robert Wille (AT)
- Hans-Joachim Wunderlich (DE)
- Qiang Xu (HK)
- Alberto Yufera (ES)
- Ying Zhang (CN)
- Zhanwei Zhong (US)
- Vladimir Zivkovic (DK)